Poistné udalosti na dovolenke, cez Vianočné sviatky či na Silvestra každoročne narastajú. Dnes sa ale pozrieme na tie najzaujímavejšie za posledné roky.

Ochrániť auto za každú cenu

Muž bol na benzínovej pumpe, keď išiel zaplatiť, zrazu zbadal, že mu kradnú auto. Rýchlo vybehol von a vrhol sa celým telom na kapotu svojho vozidla. Zlodeji však, samozrejme, nezastavili, ale práve naopak, zrýchlili, čím majiteľa auta z kapoty striasli. Ten utrpel ľahké zranenia. Vznikli mu tak dve škody – odcudzené vozidlo aj škoda na zdraví.

 

Veľkonočná „krádež“ auta

Na Veľkonočný pondelok sa vybral klient – šibač na návštevy svojím autom. Domov sa však vrátil bez svojho vozidla. Na druhý deň nahlásil na políciu krádež svojho vozidla a oznámil to rovnako aj do poisťovne. Na to, že nedošlo ku krádeži, prišiel až po týždni, keď mu jedna z dám, ktoré bol vyšibať, prekvapene volala, čo sa s ním stalo, keď má auto tak dlho zaparkované pred jej domom.

Vytopenie „polievkou“ od susedov

Žena nahlásila do poisťovne, že ju susedia „vytopili“ červenou polievkou. V skutočnosti však išlo o klasické vytopenie a červenú farbu spôsobila hrdza v panelových spojoch. Tento kuriózny prípad bol poisťovňou plnený z poistenia zodpovednosti občanov.

Na Silvestra v tme

Na Silvestra sa rozveselená skupinka v panelákovom byte rozhodla smažiť dobroty na sporáku. Zabudli však odstaviť panvicu s olejom. Keď už bol sporák v plameňoch, rýchlo hasili. Prvé, čo im prišlo pod ruky, bola voda z vodovou. Tá pri kontakte s elektrinou vyhodila poistky v celom paneláku! Obyvatelia domu tak vítali nový rok pri sviečkach.

Poistné udalosti na dovolenke

Generali-Poisťovňa Slovensko zaevidovala prípad, keď klient do poisťovne nahlásil nutné ošetrenie v nemocnici v Mexiku, pričom príčinou bolo pohryznutie leguánom. Na tom by nebolo nič nezvyčajné, keby k pohryznutiu nedošlo na intímnych partiách klienta z dôvodu šantenia podvečer na pláži so svojou partnerkou.

Allianz-Slovenská poisťovňa riešila prípad klientky v Nepále. Žena sa totiž dopravila do najbližšieho zdravotného zariadenia na ošetrenie na prenajatom somárovi, ktorý mimochodom je v tej krajine štandardným dopravným prostriedkom, k čomu pri riešení poistného prípadu predložila aj príslušný účtovný doklad.

 

Zdroj: https://www.cas.sk, https://openiazoch.zoznam.sk, http://poistovne.sk, http://allianzsp.sk, http://www.generali.sk